DIY - Készítsd magad!



Az alábbiakban megosztom veletek egy egyszerűbb meghívó otthoni elkészítésének módját.
Ha viszont:

Bizonytalan vagy a szövegszekesztés és grafika terén,
vagy nincs lehetőséged otthon nyomtatni, akkor ajánlom figyelmedbe
DIY  /DO IT YOURSELF, azaz készítsd magad szolgáltatásunkat:

Egyedi Meghívóitokat "Készítsd magad" egyedi egységcsomagban is rendelhetitek,
 ahol méretre szabva, kinyomtatva megkaptok mindent, az elkészítésük pedig otthoni feladat :) 

MIÉRT RENDELJ OTTHON ELKÉSZÍTHETŐ MEGHÍVÓT? 



- MERT ha szereted a kézműves dolgokat és van kézügyességed, 
ez pont jó és hasznos időtöltés az esküvőd előtt. 

- MERT te magad állíthatod össze a meghívókat, akár saját magad díszítheted,
 így az még személyesebb lesz. 

- MERT nem kell szenvedned a szöveg- és minta megtervezésével, megrajzolásával. 

- MERT megspórolod a munkadíj egy részét azzal, hogy te magad rakod össze!


Ha érdekel az ajánlat a pecsétre kattintva tudod megrendelni 
és személyre szabni az INGYENES MINTÁDAT:







Most pedig következzék a várva-várt leírás egy otthon elkészíthető meghívóról:



Kedves Menyasszonyok!

Szerettem volna egy mindenki számára könnyen elkészíthető esküvői meghívót bemutatni, ehelyett írtam egy teljes "LÉPÉSRŐL - LÉPÉSRE" bemutatót, az általam leginkább logikusnak tartott sorrendben, tippekkel, hasznos tanácsokkal és még sok érdekességgel. Miután megírtam e "művet," elcsodálkoztam, hogy mennyi mindenre kell odafigyelni. Nekem már rutin, lássuk nektek is az lesz? :)

Az egyik barátnőm megkérdezte, hogy miért vágom magam alatt a fát, hiszen én is ezzel foglalkozom. Azt válaszoltam neki, hogy ne higgye, hogy a házilag gyártott meghívók sokkal olcsóbbak lesznek, mint a nyomdai vagy a mással készíttetett meghívók, de mindig vannak és lesznek kreatív és ügyes kezű menyasszonyok, akik időt és fáradtságot nem sajnálva saját maguk fogják elkészíteni a meghívóikat, ha megmutatom nekik, ha nem.

Elsődleges célom nem is az volt, hogy könnyítsek a párok pénztárcáján, hanem az, hogy megismerjék az alkotás szépségét és, hogy egy kis kitartással és szorgalommal elkészíthessék egyedi, saját készítésű esküvői meghívóikat. Aki már tett valami "sajátot" az esküvőjébe, az tudja miről beszélek.

A fejezetek elolvasása után nemcsak a képen látható meghívót tudjátok majd elkészíteni, hanem olyan általános szabályokkal ismerkedhettek meg, amelyek tudatában már ti is kitalálhattok magatoknak saját stílusú esküvői meghívót.


Aki pedig ezek után is úgy érzi, hogy inkább mással készítteti el a meghívókat, bátran forduljon hozzám. :)

Kellemes olvasást és jó munkát kívánok!




Új!!
A teljes DO IT YOURSELF (Marie Antoinette esküvői meghívó) letölthető nyomtatható/pdf. változatban innen.


  1. Alapfelszerelés
  2. Stílus és színvilág
  3. A vendéglista
  4. A meghívó szövege és méretezése
  5. Szövegszerkesztés és Grafika
  6. A papír és karton kiválasztása 
     7. Díszítés és egyéb segédeszközök

     8. Hogyan számoljuk ki a költségeket?
     9. Mikor kézbesítsük a meghívókat?
    10. Mikor rendeljük meg a meghívókat?
    11. "Marie Antoinette" esküvői meghívó készítése sajátkezűleg (képekkel)







  • olló
  • sniccer
  • vonalzó
  • (papírvágógép)
  • kétoldalú ragasztócsík vagy stift ragasztó
  • domborítótű vagy horgolótű
  • gyöngyfogó
  • színes nyomtató




Még mielőtt nekiállnátok a neten kutakodni, ahol esküvői meghívók tömkelege található és hetekig lehetne nézegetni, jó ha néhány dolgot előre tisztáztok:
  1. A meghívók színe = Az esküvő színvilága
Jó esetben már beszéltetek egy dekorossal, de ha mégsem, akkor is kialakulhatott már valamilyen elképzelésetek az esküvőtök színvilágát illetően. A legtöbb menyasszony általában a kedvenc színei közt szeretné viszontlátni magát, ahogyan fehér ruhában kimondja a boldogító igent, vagy fogadja a bókokat és gratulációkat. Mások az éppen aktuális színtrendek közül válogatnak.
TIPP:
Hunyd be a szemed, és képzeld el, hogy a a nagy napon, kedvesed oldalán belépsz a feldíszített terembe. Milyen színvilág tárul eléd? Ha egyből beugrik, tovább ne is gondolkodj :)
Nos... A MEGHÍVÓ az első jelzés a rokonok és barátok felé, hogy hamarosan párban folytatjátok a nagybetűs életet, vagyis a legfőbb előhírnöke a nagy napnak. Sokan alábecsülik jelentőségét és nem szentelnek neki túl nagy figyelmet, pedig nem szabad.
A legújabb szokás az, hogy a meghívó mind stílusában, mind pedig színeiben az eljövendő esküvő hangulatát idézi, vagyis mindazt ami ti vagytok. A lényeg tehát, hogy tükrözze az egyéniségeteket. Ha ebből indultok ki, máris könnyebb lesz a választás.
Story:
Egy kedves, ám kissé határozatlan menyasszony nem tudott dönteni a két kiválasztott fő szín közt. Mint később megtudtam, anyósi sugallatra hajlott inkább és nem a neki tetsző meghívót választotta volna. Sehogyan nem tudtam rábeszélni az ellenkezőjére (pedig az általa preferált színvilág jobban is illet hozzá), így kompromisszum született: A menyasszony vendégei az ő verzióját, a vőlegény (anyós) felőli násznép pedig a kevésbé tetszetős verziót kapták. Így az anyós elégedett volt, a menyasszony kevésbé, de nem szült további konfliktusokat és ez a lényeg.
Azért meséltem mindezt el, hogy tudjátok ez csakis a ti napotok, ezért ne hagyjátok, hogy bárki is beleszóljon. Jó tanácsok, ötletek mindig kellenek, de soha ne engedjük, hogy mások ránk erőszakolják a véleményüket. Nem 100 évvel ezelőtt élünk, ahol még a szülők, nagyszülők intéztek mindent (legrosszabb esetben még a vőlegényt is).
TIPP:
Ha több színt szeretnétek variálni, de nem vagytok elég merészek, akkor próbáljátok ugyanazon szín több árnyalatát használni. A G..gle új színkeresője ebben segítségetekre lehet. A képkeresésnél írjátok be: "esküvői meghívók", majd bal oldalt lehetőségetek van színek szerint csoportosított nézetet kiválasztani. Így csak azok a meghívók jelennek majd meg, amelyek a kiválasztott színcsoporthoz állnak közel.
Bátrabbak megpróbálkozhatnak extrémebb színvariációkkal is. Nekem Anna Starmer könyve nyújt ehhez sok segítséget. Egyszerűen remek színkombinációkat lehet benne találni.
  1. A meghívók stílusa

Sokan kihagyják ez a lépést, de higgyétek el, nem kevésbé fontos, mint a színválasztás, hiszen ez is benneteket fog tükrözni.
Van néhány alapstílus, ezeken belül pedig sok-sok variáció. Írhatnék róluk litániákat, de a legjobb ha el sem kell képzelnetek, ezért képek formájában fogom bemutatni az alapstílusokat. A további variációk és stílusbeli átfedések száma szinte végtelen.
Alapstílusok:
Klasszikus
Modern
Romantikus
Humoros
TIPP:
Egyre gyakoribb, hogy az esküvőnek valamilyen TÉMÁT választ a pár. Ez leggyakrabban színekhez, évszakokhoz (pl. Tél: fehér vagy világoskék dekoráció, jégszobrokkal, hópelyhekkel, jégcsapokkal stb. ), ünnepekhez (pl. Mikulás: Piros – fehér dekoráció, mikulássapkás poharak stb.) vagy korszakokhoz (pl. Reneszánsz öltözet, hárfa zene, stb.) kötődik. Ha ti is így tesztek, akkor a meghívó is ugyanebben a szellemben készüljön.
Téma: Marie Antoinette
Ehhez a témához kapcsolódóan készítettem el én is a "Marie Antoinette" esküvői meghívót, melynek leírását és a lépésről lépésre bemutatót a 11. pontban találjátok.




Furcsán hangzik, de ahhoz, hogy tovább menjünk fontos, hogy összeállítsuk a vendéglistát. Hogy miért? Mert ha megközelítőleg tudjuk a vendégek számát, abból könnyen kiszámítható a meghívók szükséges darabszáma is. Ez megkönnyíti majd a méret- és anyagválasztást is, hiszen nem mindegy, hogy 100 db meghívó 300, vagy 500 Ft-ba fog kerülni.

A vendéglista sok minden máshoz is kell, elsősorban a helyszín kiválasztásához is elengedhetetlenül szükséges. Ha a helyszín csak 150 embert képes befogadni, nekünk pedig 200 vendégünk lesz, akkor vagy másik helyszínt választunk, vagy a vendéglistát kurtítjuk meg. Az utóbbi nehezebb, de ha ragaszkodunk az álomhelyszínhez, sajnos meg kell tenni.
A meghívók költségeinek kiszámításáról egy későbbi fejezetben olvashattok.



  1. A meghívó szövege és idézet
A meghívás szövegének és az idézet kiválasztása nem könnyű feladat. Egy a lényeg: Próbáljatok ne a sablonos szövegekből és agyonismételt idézetekből válogatni (Interneten akad jó néhány), hanem legyetek kreatívak és próbáljátok magatok megfogalmazni. Az idézet pedig legyen hozzátok és a kapcsolatotokhoz illő.
Ha mégsem megy az önálló fogalmazás, a neten található szövegekből "összegyúrhattok" egy sajátot.

TIPP:  40 féle esküvői szöveg boldog tulajdonosa lehetsz, ha erre a linkre kattintva letöltöd
TIPP:
A szöveg stílusa és a meghívó stílusa ( vagyis a ti stílusotok) legyenek összhangban. Hogyan? Ha például valamilyen humoros stílusú esküvői meghívót választottatok, akkor a szöveg is legyen vicces. Íme egy példa: 

 
TIPP: 40 féle esküvői szöveget válogattam össze. Erre a linkre, majd a megjelenő képre kattintva letölthetitek. :) 

 
    2. A Meghívó Méretei
Sokan nem gondolnák, de a szöveg kiválasztása és a meghívó méretei szorosan összefüggnek.
Ugyanis ha hosszú a szöveg, van még idézet is (sokan már kihagyják), és a szülők neveit is szeretnétek feltüntetni, akkor nagyobb méretekben kell gondolkodni.
Story:
Egyik megrendelőm túl hosszú szöveget és idézetet választott, ugyanakkor költségkímélő megoldásként, a legkisebb meghívóméretet. Ilyenkor vagy kétoldalasra kell csinálni a meghívót (ami megint csak drágább a plusz anyag és nyomtatás miatt), vagy le kell rövidíteni. Utóbbit választotta, és meg kell, hogy mondjam, sokkal jobb és egyedibb lett az eredeti szövegnél.
TIPP:
Amit még feltétlenül figyelembe kell venni, azok a kapható BORÍTÉK méretek, hiszen hiába álmodtunk meg extravagáns formákat vagy méreteket, ha nem tudjuk azt a piacon kapható borítékokba beletenni. A tervezésnél tehát érdemes előbb felmérni a borítékválasztékot.
Fontoljátok meg a fent leírtakat, mert bajba kerülhettek a nyomtatásnál és a költségek terén is.



  1. Szövegszerkesztés
Ha már megvan a kiválasztott szövegünk akkor egy megfelelő programmal szerkesszük meg és nyomtassuk ki. Azért nem ilyen egyszerű :). Vannak bizonyos szabályok és lépések amelyek betartása szinte tökéletes eredményhez vezet.
      • Szövegszerkesztő program
Első lépésként válasszunk egy szövegszerkesztő vagy képszerkesztő programot. Az interneten tömegével találni, sajnos legtöbbjük fizetős. A sajátomat szakmai okok miatt nem árulhatom el, de ha van grafikus ismerősötök, biztosan ajánl egyet, vagy meg is szerkeszti helyettetek. Ha nem vagytok biztosak a dolgotokban, bízzátok szakemberre a nyomtatást, például vigyétek el egy nyomdába.
TIPP:
DO IT YOURSELF INVITATION PACK (fizetős) – Csak Explorer böngészővel használható
CUSTOMIZE WEDDING TEMPLATES (fizetős - Regisztráció és bankkártya szükséges hozzá)
Ingyenes, letölthető meghívómintákért a "G" keresőjébe írjátok be: "online invitation templates"

      • Betűtípus és egy kis Tipográfia
A megfelelő betűtípus(ok) kiválasztása az egyik legfontosabb feladat. Mindenki a saját ízlésvilágának megfelelőt válasszon, van azonban néhány szempont amit figyelembe kell venni:
1. Olvashatóság
Maga a betűtípus és a betűméretek kinyomtatva is olvashatóak legyenek, ez általában a "kézzel írott" betűtípusokra vonatkozik és az idősebb vendégek miatt, fontos ezt a szempontot is figyelembe venni.
2. Kettőnél állj meg!
Kettőnél több betűtípus használata zsúfoltságot eredményez, és sokszor a betűk dőlési iránya is számít, ezért ha már három betűtípust használunk akkor azokat nagyon össze kell hangolni.
3. Tördelés
Az sem mindegy, hogy hogyan tördeljük a szöveget. Például egész sorok legyenek benne, és ne válasszuk el kötőjellel az egyes szavakat. Másik fontos szempont, hogy az egymáshoz kapcsolódó információk (pl. esküvő dátuma vagy a helyszín címe) ne szerepeljenek külön sorban.
Pl. ............ 2010. szeptember.
20 - án tartandó ......
4. Helyesírás
Ez magától értetődik, hogy a szöveget többször átnézve szabaduljunk meg a helyesírási hibáktól és a félregépelésektől. Igen kínos ha marad benne valami hiba. Ha nem vagytok biztosak néhány szóban akkor használjátok az Online helyesírási szótárat.

    2. A Grafika
     
A grafikánál is fontos, hogy összhangban legyen a meghívó színével, stílusával és a betűtípussal.
Egyértelmű tehát, hogy a Klasszikus stílusú meghívó megköveteli a klasszikus mintákat (ilyenek a gyűrűpár, galambpár, esküvői harang stb.) vagy a Modern stílusú meghívóra például valamilyen ma divatos florális – vagy indaminta kerülhet.





Manapság nagyon szép papíráruk találhatóak a boltokban, legtöbbjük online is megrendelhető.
Kiválasztásuknál azonban néhány szempontot mérlegelni kell:
      • Karton vagy Papír?
Mindkettő. Ha időtálló meghívót szeretnétek akkor azt kartonból kell elkészíteni. A papírra a nyomtatásnál lesz szükség, hiszen a hobbicélra készített házinyomtatók általában a 120g – nál nehezebb papírokat már nem nagyon veszik be. (Összehasonlításként: egy fehér mezei nyomtatópapír 90g-os )
      • Selyem, gyöngyház vagy matt?
A karton vagy papír felülete nagyon sokféle lehet. Teljesen ízlés kérdése, hogy a szolidabb matt változatot, vagy a csillámló felületű gyöngyház- vagy selyemfényűt választjátok.
TIPP:
Vigyázat, hogy a papír felülete nyomtatható legyen! Egyes papírok bevonata ezt megakadályozza, és a tinta egyszerűen "lepereg" róla.
TIPP:
Ne pocsékoljátok a drága papírt a próbanyomtatáshoz, hanem először sima fehér papírra nyomtassatok. Azonban arra is kell ügyelni, hogy egyes színek másként hatnak a fehér papíron, mint a jobb minőségű papírokon.
      • Kreatív papírok
Mint már említettem, nagyon szép papírokhoz lehet hozzájutni és a kreatív papírokkal még szebbé és egyedibbé varázsolhatjátok az esküvői meghívót. Ilyenek a mintás pauszok, dombornyomott papírok és kartonok, scrapbooking papírok, selyemfényű változataik, a textilhatású papírok és még sorolhatnám.
      • A boríték
Nem elhanyagolandó a boríték kiválasztása sem. Mint már feljebb említettem, befolyásolja a meghívó méretét, valamint érdemes utánanézni, hogy az általunk kigondolt színben kapható e megfelelő boríték. Tehát: A papírokat, kartonokat mindig a borítékkal egy időben válasszuk ki. Igen kellemetlen lehet, ha már megvan a meghívó terve, és nem találunk hozzá illő borítékot.






Az esküvői meghívókat nemcsak a megfelelően megválasztott alapanyagok, hanem a díszítések teszik igazán egyedivé.
Lehettek kreatívak és gondolkodhattok szokatlan anyagokban is. Látogassatok el egy kreatív hobbiboltba és nem is tudtok majd választani :)
Íme néhány díszítőelem, néhányat jómagam is előszeretettel használok: Szalagok, Akryl vagy Swarovski ékkövek, Rávasalható ékkövek, Matricák, 3d Matricák, Csipkék, Tollak, Kreatív papírok, Mozaikok, Gyöngyök, Masnik, Száraz virágok, Gombok stb.
Egyes segédeszközök jelentősen megkönnyítik a munkát. Ilyenek a különböző Mintalyukasztók, Saroklyukasztók, Domborítótűk stb.


Hogyan számoljuk ki a költségeket? 


A legegyszerűbb, ha elkészítünk egy mintadarabot, és ezután már jóval könnyebb dolgunk lesz. Lényeg, hogy figyelembe vegyük a nyomtatás költségét és a felhasznált anyagok mennyiségét is.
A nyomtatás költségét úgy tudjátok kiszámolni, hogy megnézitek, a tintapatronotok kapacitását (vagyis hány oldalt tud kinyomtatni). Például ha egy 5500 Ft-os tintapatronnak kb. 200 oldal a kapacitása, akkor 5500/200 = 27,5 Ft- ba kerül egy lap kinyomtatása. A nyomtatóbeállítástól és a felhasznált tinta mennyiségétől (pl. nagyobb, színesebb grafika esetében) a kapacitás csökkenhet, de megközelítőleg így is ki lehet számolni.

Példa: Mintadarab árának kiszámítása
  • Felhasznált anyagok:
    • Kreatív csillámos karton (A/4es méret) = 70 Ft
    • Kreatív papír nyomtatáshoz (A/4) = 40 Ft
    • Nyomtatás (A/4) = 30 Ft
    • Szalag: 21 cm (1 cm= 1Ft) = 21 Ft
    • Ékkövek: 6 db (1 db = 8 Ft) = 48 Ft
    • Ragasztószalag: 200 cm = 50 Ft
    • Kreatív csillámos boríték: 80 Ft/db
Összesen: 339 Ft / meghívó
  • Egyéb költségek:
Felmerülhetnek egyéb költségek is, például ha internetről rendeljük az alapanyagokat, akkor ott a postaköltség. Ezt se hagyjátok ki. Csökkenthető, ha mindent egy helyről rendeltek, így csak egyszer kell kifizetni, illetve bizonyos összeghatár felett ingyen is kiszállíthatják.
Ha túl soknak találjuk az elkészült meghívó árát, akkor a fenti példából is jól látszik, hogy milyen könnyen kivehetőek, vagy cserélhetőek az egyes elemek. (Pl. Túl sokba kerül a boríték, így azonos színűre csak matt felületűre cserélem amivel a költsége legalább a felére csökken. = 40 Ft )
  • Mennyibe kerül az összes meghívó?
Pl. 75 db meghívó esetén:
    • 75 x 339 Ft = 25.425 Ft
    • + postaköltség = 1500 Ft 
    • Összesen: 26.925 Ft 

      Mikor kézbesítsük a meghívókat?

      Sokan nem tudják, hogy mikor kell vagy illik a vendégekhez eljuttatni az esküvői meghívókat. Nos, van egy íratlan szabály, miszerint az esküvő napjától visszafelé számolva ne legyen több, mint két hónap, de ne legyen kevesebb, mint egy hónap. Például, egy augusztus végi esküvőnél, leghamarabb június végén de legkésőbb július végéig kellene kiosztani a meghívókat. Korábban nem érdemes, túl későn meg már más programja lehet a meghívottaknak.




      Mikor rendeljük meg az esküvői meghívókat? 



      Ha valaki mégsem saját kezűleg készíti a meghívókat, figyeljen oda, hogy az elkészítés / vagy készíttetés is időigényes feladat, tehát ha rendelitek a meghívókat akkor a következőképpen számoljatok:
      Esküvő időpontja: augusztus.30.
      Kézbesítés: június 30 – július 30 (1-2 hónap)
      Meghívók rendelése: Legkésőbb májusban, vagyis 3 hónappal az esküvő előtt.


      Kitől rendeljetek? 
      Számtalan nyomda és cég foglalkozik esküvői meghívók készítésével, de jó ha mérlegeltek néhány szempontot:
      • Ha nektek tetszenek a "katalógusból" választható és olcsóbb darabok akkor keressetek fel egy nagy nyomdát, ahol több száz darabból válogathattok. Interneten is rengeteget találni.
      • Ha valami egyedibbet szeretnétek, akkor kisebb cégeket érdemes felkeresni, akik grafikával és nyomtatással foglalkoznak. Az, hogy egyenesen a művésszel dolgozhattok nagyobb szabadságot biztosít, arról nem is beszélve, hogy, látva a referenciáikat, szinte biztosak lehettek a minőségben. Utóbbiakhoz tartozom én is, és mindig a párral többször egyeztetve készítem el a munkákat, a terveket pedig nem szoktam újra felhasználni, vagyis nálam minden darab garantáltan egyedi és kézzel készült. 


      "Marie Antoinette" esküvői meghívó készítése saját kezűleg




      Ebben a fejezetben mutatom be, az általam "Marie Antoinette" – nek elkeresztelt esküvői meghívó készítését. Hogy honnan a név? Egész egyszerűen a hangulata és stílusa a Marie A. c. filmet juttatja eszembe. :) 
        Hozzávalók:
      • Rayher mintás scrapbooking papír (30 x 30 cm)
      • Gyöngyházfényű hófehér papír (A/4, 120 g, nyomtatáshoz)
      • Szaténszalagok (Hófehér: 3cm széles, 26 cm hosszú; Mályva: 1 cm széles, 26 cm hosszú)
      • 14 x 14 cm-es Gyöngyházfényű hófehér boríték
      • 1 db Rózsaszín Rayher ékkő
      • Kellékek: Lásd feljebb az "Alapfelszerelés" c. részben
      1. Hangulat – és színmontázs:
        Ha már túl vagytok a fenti fejezetek olvasásán, akkor tudjátok, hogy első a színvilág és a stílus kiválasztása. Ehhez nagy segítséget nyújt ha összeállítotok egy hangulat montázst különböző papírokból és alapanyagokból.
      2. Alapanyagok kiválasztása:
        Ezután jön a szűkítés, vagyis vegyétek ki egyenként a legkevésbé tetsző dolgokat, és ami marad, az lesznek az esküvői meghívótok alapanyagai.

      1. Vágás:
      Mivel a borítékunk 14 x 14 cm-es, ezért mi a meghívónkat 13 x 13 cm-esre csináljuk. Kihajtva 13 x 26 cm, tehát vágjunk ki a kiválasztott kartonunkból egy ekkora darabot.
      1. Hajtás:
      A vastag kartonokat elég nehéz csak úgy kézzel kettéhajtani, ezért itt most elárulok egy kis tükköt. Ha van otthon egy gömbölyű fejű horgolótű, vagy domborítótű, akkor akkor a tervezett hajtás mentén (esetünkben a 26 cm es oldal felénél) egy vonalzó és az említett tű segítségével húzunk/ belekarcolunk egy sávot a kartonba. Ha ez megvan, már könnyedén kettéhajtható.
      1. Bordűr ragasztása:
      A megmaradt kartonunkat arra használhatjuk fel, hogy meghívó belső felére bordűrt készítünk. Ez esetben 12 x 12 cm-esre vágtam.
      1. A bordűr beragasztását még véletlenül se kíséreljük meg stift vagy folyékony ragasztóval, mert eláztatják és elhullámosíthatják a papírt.
      A legprecízebben kétoldalú ragasztószalaggal tudjuk ezt a műveletet elvégezni. Ragasszuk le a bordűrt a szélei mentén és legalább egyszer középen is, majd húzzuk le a ragszalag másik oldalát.
      1. Vigyázva az illesztésre és szélekre, ragasszuk a bordűrünket a meghívóba.
      2. Ugyanezt a műveletet fogjuk majd megcsinálni a szöveggel is (persze miután kivágtuk)

        9-10. Nyomtatás és vágás.
      Nagyon figyeljünk a következőkre:
        • A papír minősége. (Nem minden papír "bírja " a tintát. Nyomtatás után hagyjuk kicsit száradni a papírt.
        • A szöveg méretezése is nagyon fontos. Esetünkben a 13 x 13 cm- meghívóhoz és a 12 x 12 cm-es bordűrhöz, 10 x 10-esre méreteztem a szövegnégyzetet.
        • Vágásnál itt is használhatunk sniccert és vonalzót, de bizonytalan kezűek inkább fektessenek be egy kisebb papírvágógépbe.

      1. Szalagok
      Ha az első választásunk nem tetszik, még mindig változtathatunk rajta és más színű vagy méretű szalagokat is "odapróbálhatunk."
      Ha megvan a tökéletes szalag, vágjunk le belőle 26 cm-t (hogy átérje a 13 cm-es meghívót)
      12. Itt egy 3cm és egy 1 cm széles szalaggal dolgoztam. Nyissuk ki a meghívót és helyezzük középre (mérjük ki!) a szalagot úgy, hogy mindkét vége egyenlő távolságban lógjon le a papírról. Most a ragasztószalagot használva ugyanezen az elven rögzítsük.
      13. Most csukjuk be a meghívót, és szalag két kilógó végét hajtsuk rá, ragasszuk le úgy, hogy végük illeszkedjen.
      14. A illesztésnél fogjuk elhelyezni a pár monogramját.
      15. A monogram felragasztása ugyancsak kétoldalú ragasztószalaggal történjen.
      16.Igazítsuk középre, és ragasszuk le. Akinek nem megy szemmértékre, az nyugodtan mérje ki a monogram helyét.

      17. Ékkövek
      Nem maradt más hátra, mint, hogy felragasszuk a meghívó másik díszét, az ékkövet.
      18. Ehhez szükségünk van pillanatragasztóra (csak óvatosan nyomjátok) és egy gyöngyfogóra.
      A ragasztóval pöttyintsetek egy kicsit a kő tervezett helyére, majd a fogóval helyezzétek rá a követ. És íme, elkészült a "Marie Antoinette" esküvői meghívónk.Remélem hasznos volt a bemutató. :)
      kattints a képre

      vagy RENDELJ OTTHON ELKÉSZÍTHETŐ MEGHíVÓ EGYSÉGCSOMAGOT: